Tybetańska Księga Życia i Umierania

Już troszkę za ponad 2 tygodnie zawita do nas Tybetańska Księga Życia i Umierania. Postanowiliśmy wydać ten duchowy klasyk i międzynarodowy bestseller! Sięgnęliśmy po najnowsze wydanie a jest nim wydanie jubileuszowe na trzydziestolecie. Wydanie oczywiście z poprawkami. Jako, że chcieliśmy Księga oddać jej wartość i tym, że przez wiele lat może ona stać na Waszych regałach postanowiliśmy wydać ją w twardej oprawie. To znane arcydzieło duchowe jest powszechnie uważane za jedną z najbardziej kompletnych i autorytatywnych interpretacji nauk buddyzmu tybetańskiego, jakie kiedykolwiek powstały. Tybetańska księga życia i umierania, będąca przewodnikiem po życiu i śmierci oraz wspaniałym źródłem świętej inspiracji płynącej prosto z serca tradycji tybetańskiej, stanowi przejrzyste i inspirujące wprowadzenie do praktyki medytacji, zgłębiania natury umysłu, karmy i odrodzenia, do współczującej miło- ści i troski o umierających, a także wyzwań i odpłat, jakie napotykamy na naszej duchowej ścieżce.

Nie spotkałem mądrzejszej, bardziej zrozumiałej i praktycznej książki o tym, jak życie i śmierć oddziałują na sobie wzajemnie.
Huston Smith, autor Religii świata

Sogjal Rinpocze, buddyjski mistrz medytacji i znany na całym świecie nauczyciel, łączy starożytną mądrość Tybetu ze współczesnymi badaniami nad śmiercią i umieraniem oraz nad naturą wszechświata. Tybetańska księga życia i umierania wyjaśnia w niespotykanym dotąd zakresie majestatyczną wizję życia i śmierci, która leży u podstaw klasycznego świętego tekstu Tybetańskiej Księgi Umarłych. Sogjal Rinpocze przedstawia proste, ale potężne praktyki, które może zastosować każdy, aby odmienić swoje życie, przygotować się na śmierć i pomóc umierającym, niezależnie od wyznawanej religii i pochodzenia.

W niektórych księgarniach już możecie znaleźć tą pozycję w przedsprzedaży: